Καλώς ήρθατε

Το σχολείο βρίσκεται στην περιοχή των Ιτεών στην Πάτρα. Κατά το τρέχον σχολικό έτος λειτουργεί ως 6/θέσιο με 90 περίπου μαθητές και με ολοήμερο (ως τις 15.00). Επιπλέον λειτουργεί Τμήμα Ένταξης και Τμήμα Υποδοχής. Συστεγάζεται με το 11ο Νηπιαγωγείο Πάτρας σε ένα σχετικά καινούργιο κτήριο. Μέσα από τις σελίδες του παρόντος ιστότοπου μπορείτε να πάρετε πληροφορίες για το προσωπικό του σχολείου, να δείτε φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις του και να ενημερωθείτε για το Σύλλογο Γονέων.

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ 21+

Σχέδια Δράσης - Θεσμικό Πλαίσιο

Θεματικές Ενότητες

Κύκλοι Δεξιοτήτων

Τι είναι τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων (ΕΔ) 2. Πώς υλοποιούνται τα ΕΔ 3. Τι εννοούμε Δεξιότητες στα ΕΔ 4. Ζητήματα Εκπαιδευτικού προγραμματισμού

Πρότυπο Σχεδίου Δράσης Σχολικής Μονάδας

Σχέσιο δράσης μονάδας (σε επεξεργάσιμη μορφή)

Οδηγός για το σχέδιο δράσης του τμήματος

Σχέδιο δράσης τμήματος 1 (επεξεργάσιμη μορφή)

Σχέδιο δράσης τμήματος 2 (επεξεργάσιμη μορφή)

Βιβλιοθήκες Προγραμμάτων Καλλιέργειας Δεξιοτήτων (σύνδεση με ΙΕΠ)

Προγράμματα Καλλιέργειας Δεξιοτήτων (ανά θεματική και τάξη - σε μορφή pdf)
Ταξινομημένα ανά τάξη. Κατεβάστε σε φάκελο όλα τα διαθέσιμα προγράμματα του ΙΕΠ και βρείτε αυτό που σας ενδιαφέρει..

Οδηγίες για την εφαρμογή της θεματικής «Εκπαιδευτική Ρομποτική» στα Εργαστήρια  Δεξιοτήτων για το σχολικό έτος 2021-2022

ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών (Ορισμένο από το υλικό επιμόρφωσης, χωρίς να απαιτείται αίτηση και είσοδος στο ΙΕΠ)

Copyright © 2024 36ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας  Rights Reserved.