Καλώς ήρθατε

Το σχολείο βρίσκεται στην περιοχή των Ιτεών στην Πάτρα. Κατά το τρέχον σχολικό έτος λειτουργεί ως 6/θέσιο με 90 περίπου μαθητές και με ολοήμερο (ως τις 15.00). Επιπλέον λειτουργεί Τμήμα Ένταξης και Τμήμα Υποδοχής. Συστεγάζεται με το 11ο Νηπιαγωγείο Πάτρας σε ένα σχετικά καινούργιο κτήριο. Μέσα από τις σελίδες του παρόντος ιστότοπου μπορείτε να πάρετε πληροφορίες για το προσωπικό του σχολείου, να δείτε φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις του και να ενημερωθείτε για το Σύλλογο Γονέων.

Get Adobe Flash player

Ο παρών αποτελεί επίσημο ιστότοπο του 36ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών και ο κύριος σκοπός του είναι η προβολή των εκδηλώσεων αλλά και η άμεση και επίσημη ενημέρωση για θέματα λειτουργίας του σχολείου.

Ο ιστότοπος φιλοξενείται από την υπηρεσίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, κατασκευάστηκε και συντηρείται από το Διευθυντή του σχολείου o οποίος είναι και υπεύθυνος για τις ενημερωτικές αναρτήσεις σε αυτό.

Οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο σχολείο και για όσο χρόνο εργάζονται σε αυτό, με οποιαδήποτε σχέση, έχουν πρόσβαση, αφήνοντας συγκεκριμένο ίχνος, στον ειδικό χώρο που υπάρχει για αυτούς. Όσα περιέχονται στο συγκεκριμένο χώρο είναι απολύτως εμπιστευτικά και η χρήση τους απαιτεί ιδιαίτερη προσοχή. Η δε δημοσίοποίησή τους απαιτεί  άδεια είτε από το Σύλλογο Διδασκόντων είτε από το Διευθυντή του σχολείου.

Copyright © 2024 36ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας  Rights Reserved.